Jastrzębie vs Olimpia Elbląg, wynik meczu: 1-2

Wczorajszy pojedynek w ramach 24. kolejki II Ligi - East pomiędzy drużynami Jastrzębie i Olimpia Elbląg na Stadionie Miejskim zakończył się zwycięstwem gości. Olimpia Elbląg pokonała gospodarzy rezultatem 2-1, po prowadzeniu 0-1 na przerwę.

Mecz pomiędzy drużynami: Jastrzębie (Gospodarz) przeciwko Olimpia Elbląg (Goście)

Wynik końcowy: 1-2

Wynik do przerwy: 0-1

Data i godzina meczu: 17 marca 2024, 13:00

Liga: II Liga - East

Kolejka: 24

Miejsce rozgrywki: Stadion Miejski

W emocjonującym starciu na Stadionie Miejskim drużyna Jastrzębie podejmowała gości z Olimpii Elbląg. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 w ramach 24. kolejki II Ligi - East. Miejscowi kibice wypełnili trybuny, tworząc gorącą atmosferę wspierając swoich piłkarzy przez pełne 90 minut.

Po zaciętej walce na boisku ostateczne zwycięstwo odnieśli Goście, pokonując gospodarzy wynikiem 1-2. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0-1, gdy to A. Zak strzałem w 22. minucie zapewnił prowadzenie dla Olimpii Elbląg.

W drugiej połowie gospodarze Jastrzębie zdołali wyrównać za sprawą M. Bednarskiego, który skutecznie wykorzystał sytuację bramkową w 53. minucie, ustalając wynik na 1-1. Jednak radość miejscowych kibiców nie trwała długo, ponieważ już pięć minut później J. Sangowski zdobył gola na 1-2 dla Olimpii Elbląg, co okazało się decydującym trafieniem tego spotkania.

Spotkanie nie obyło się bez emocji i kartek. Zarówno gospodarze, jak i goście, otrzymywali żółte kartki od sędziego za zbyt agresywne zachowania na boisku. W 90. minucie J. L. Araujo Guilherme z Jastrzębia został ukarany drugą żółtą kartką, co skutkowało czerwoną kartką i w konsekwencji gracz musiał opuścić boisko przedwcześnie.

Następne wyzwania czekają obie drużyny. Dla Jastrzębia kolejne spotkania to starcia z Kotwicą Kołobrzeg, Olimpią Grudziądz oraz Lechem Poznań II. Olimpia Elbląg zmierzy się z zespołami Pogoń Siedlce, Wisła Puławy oraz ŁKS Łódź II.