Spotkanie Jastrzębie - Olimpia Elbląg, wynik 1-2

Wczorajszy mecz II Ligi - East pomiędzy drużynami Jastrzębie i Olimpia Elbląg dostarczył wielu emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ostateczny wynik 1-2 na korzyść Olimpii Elbląg nie pozostawił wątpliwości co do intensywności rywalizacji. Spotkanie rozegrane na Stadionie Miejskim w dniu 17 marca o godzinie 13:00 było pełne napięcia od pierwszego gwizdka sędziego.

Mecz II Ligii - East: Jastrzębie vs Olimpia Elbląg

Wczoraj na Stadionie Miejskim odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużyną gospodarzy, Jastrzębiem, a gośćmi z Olimpii Elbląg. Mecz rozegrany został o godzinie 13:00, a emocje sięgały zenitu na trybunach oraz boisku.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry. To jednak goście z Elbląga jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. To A. Zak w 22. minucie poprowadził swoją drużynę, ustalając wynik na korzyść Olimpii 0-1. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Jastrzębie zdecydowanie zaostrzyło swoją grę, co zaowocowało wyrównaniem. M. Bednarski w 53. minucie popisał się precyzyjnym strzałem, doprowadzając do remisu 1-1. Jednak radość kibiców gospodarzy nie trwała długo, ponieważ już pięć minut później goście ponownie objęli prowadzenie. J. Sangowski zdobył bramkę na 1-2, co stanowiło ostateczne rozstrzygnięcie tego spotkania.

Mecz nie obył się bez kontrowersji, co potwierdzają kartki pokazywane przez sędziego. Zarówno gospodarze, jak i goście musieli się zmierzyć z ostrzeżeniami. Na boisku widzieliśmy żółte kartki dla B. Boruna (Jastrzębie, 41'), J. L. Araujo Guilherme (Jastrzębie, 88'), B. Mruka (Olimpia, 44'), J. Sangowskiego (Olimpia, 45'), M. Stefaniaka (Olimpia, 51'), K. Szczudlińskiego (Olimpia, 66') oraz M. Gabrycha (Olimpia, 88'). Niestety, emocje sięgnęły zenitu w końcówce spotkania, kiedy to J. L. Araujo Guilherme z Jastrzębia otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko za czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry.

Teraz obie drużyny przygotowują się do kolejnych wyzwań. Dla Jastrzębie będą to mecze z Kotwicą Kołobrzeg, Olimpią Grudziądz oraz Lechem Poznań II. Natomiast Olimpia Elbląg zmierzy się z Pogonią Siedlce, Wisłą Puławami oraz ŁKS-em Łódź II. Po tak zaciętym starciu jak wczorajsze, fani piłki nożnej z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku.